HW-10-10-G-D-458-100
Part Number:
HW-10-10-G-D-458-100
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.272" (6.909mm)
Length - Stack Height :
0.458" (11.633mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)