FW-10-03-L-D-307-065
Part Number:
FW-10-03-L-D-307-065
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.372" (9.449mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.307" (7.798mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)