TW-08-03-G-D-257-160
Part Number:
TW-08-03-G-D-257-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.257" (6.528mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
16
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)