DW-12-14-L-D-780
Part Number:
DW-12-14-L-D-780
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.540" (13.716mm)
Length - Stack Height :
0.780" (19.812mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)