HW-12-20-G-S-500-SM
Part Number:
HW-12-20-G-S-500-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.565" (14.351mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)