FW-08-04-G-D-506-169
Part Number:
FW-08-04-G-D-506-169
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height :
0.506" (12.852mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)