TW-09-06-L-D-140-110
Part Number:
TW-09-06-L-D-140-110
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.423" (10.744mm)
Length - Stack Height :
0.140" (3.556mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)