TW-10-11-L-D-169-102
Part Number:
TW-10-11-L-D-169-102
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.169" (4.293mm)
Length - Tail :
0.102" (2.600mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)