TW-07-06-G-D-315-100
Part Number:
TW-07-06-G-D-315-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.258" (6.550mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
14
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)