FW-08-05-G-D-438-150
Part Number:
FW-08-05-G-D-438-150
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.588" (14.935mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.438" (11.125mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)