ZW-10-10-G-D-324-122
Part Number:
ZW-10-10-G-D-324-122
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.384" (9.754mm)
Length - Stack Height :
0.324" (8.230mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)