TW-13-12-L-S-935-100
Part Number:
TW-13-12-L-S-935-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 13POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.935" (23.749mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)