FW-08-03-L-D-280-118-A
Part Number:
FW-08-03-L-D-280-118-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.398" (10.109mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.280" (7.112mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)