FW-08-03-L-D-258-100-A
Part Number:
FW-08-03-L-D-258-100-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.358" (9.093mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.258" (6.553mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)