FW-08-03-G-D-140-065
Part Number:
FW-08-03-G-D-140-065
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.205" (5.207mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.140" (3.556mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)