TW-14-05-T-D-221-125
Part Number:
TW-14-05-T-D-221-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.248" (6.300mm)
Length - Stack Height :
0.221" (5.613mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
28
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)