DW-11-13-F-D-793
Part Number:
DW-11-13-F-D-793
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.327" (8.306mm)
Length - Stack Height :
0.793" (20.142mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)