HW-06-11-S-D-250-SM
Part Number:
HW-06-11-S-D-250-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.615" (15.621mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)