FW-08-05-L-D-333-100
Part Number:
FW-08-05-L-D-333-100
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.433" (11.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.333" (8.458mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)