TW-06-07-G-D-120-050
Part Number:
TW-06-07-G-D-120-050
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.582" (14.783mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.050" (1.270mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)