HDWM-12-60-G-S-250
Part Number:
HDWM-12-60-G-S-250
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.825" (20.955mm)
Length - Post (Mating) :
0.455" (11.557mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)