FW-07-05-G-D-273-152
Part Number:
FW-07-05-G-D-273-152
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.425" (10.800mm)
Length - Post (Mating) :
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height :
0.273" (6.934mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)