FW-07-05-G-D-500-135
Part Number:
FW-07-05-G-D-500-135
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.635" (16.129mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)