TW-07-02-G-D-125-077
Part Number:
TW-07-02-G-D-125-077
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.125" (3.175mm)
Length - Tail :
0.077" (1.956mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)