HDWM-10-01-G-D-224
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HDWM-10-01-G-D-224
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.450" (11.430mm)
Length - Post (Mating) :
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height :
0.224" (5.690mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)