FW-06-05-G-D-455-200-A
Part Number:
FW-06-05-G-D-455-200-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.655" (16.637mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.455" (11.557mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)