DW-11-14-F-D-708
Part Number:
DW-11-14-F-D-708
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.612" (15.545mm)
Length - Stack Height :
0.708" (17.983mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)