FW-04-05-G-D-453-150-A
Part Number:
FW-04-05-G-D-453-150-A
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.603" (15.316mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.453" (11.506mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)