FW-04-05-G-D-328-140-A
Part Number:
FW-04-05-G-D-328-140-A
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.468" (11.887mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.328" (8.331mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)