DW-12-11-F-D-366
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-12-11-F-D-366
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.454" (11.532mm)
Length - Stack Height :
0.366" (9.296mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)