MW-04-03-G-D-105-075
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
MW-04-03-G-D-105-075
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 8POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.180" (4.572mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.105" (2.667mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)