TW-14-09-L-S-234-111
Part Number:
TW-14-09-L-S-234-111
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.111" (2.819mm)
Length - Stack Height :
0.234" (5.944mm)
Length - Tail :
0.111" (2.819mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)