TW-06-07-G-D-215-170
Part Number:
TW-06-07-G-D-215-170
Description:
CONN HDR 12POS 0.079 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.367" (9.322mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)