FW-07-02-L-D-550-100
Part Number:
FW-07-02-L-D-550-100
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.725" (18.415mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)