FW-07-03-G-D-194-130
Part Number:
FW-07-03-G-D-194-130
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.324" (8.230mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.194" (4.928mm)
Number of Positions :
14
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)