FW-07-03-G-D-178-065
Part Number:
FW-07-03-G-D-178-065
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.243" (6.172mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.178" (4.521mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)