HW-08-20-L-D-807-SM
Part Number:
HW-08-20-L-D-807-SM
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.258" (6.553mm)
Length - Stack Height :
0.807" (20.498mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)