DW-12-10-F-D-498
Part Number:
DW-12-10-F-D-498
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height :
0.498" (12.649mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)