DW-10-20-F-D-672-LL
Part Number:
DW-10-20-F-D-672-LL
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.348" (8.839mm)
Length - Stack Height :
0.672" (17.069mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)