TW-07-07-L-D-430-117
Part Number:
TW-07-07-L-D-430-117
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.200mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.117" (2.972mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)