TW-07-07-L-D-500-001
Part Number:
TW-07-07-L-D-500-001
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.001" (0.025mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)