HW-07-12-G-D-629-250
Part Number:
HW-07-12-G-D-629-250
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.151" (3.835mm)
Length - Stack Height :
0.629" (15.977mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)