EW-11-11-F-D-519
Part Number:
EW-11-11-F-D-519
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.081" (2.057mm)
Length - Stack Height :
0.519" (13.183mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)