TW-05-12-G-D-629-196
Part Number:
TW-05-12-G-D-629-196
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height :
0.629" (15.977mm)
Length - Tail :
0.196" (4.978mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)