TW-10-12-T-D-630-355
Part Number:
TW-10-12-T-D-630-355
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.630" (16.000mm)
Length - Tail :
0.355" (9.017mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)