TW-06-03-G-D-222-148
Part Number:
TW-06-03-G-D-222-148
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.222" (5.638mm)
Length - Tail :
0.148" (3.759mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)