FW-07-05-L-D-501-065
Part Number:
FW-07-05-L-D-501-065
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.566" (14.376mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.501" (12.725mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)