TW-13-09-L-S-290-100
Part Number:
TW-13-09-L-S-290-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.290" (7.366mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)