DW-26-12-T-S-746-LL
Part Number:
DW-26-12-T-S-746-LL
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height :
0.746" (18.948mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)