TW-07-05-L-D-250-125
Part Number:
TW-07-05-L-D-250-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.219" (5.550mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)